10 najnebezpečnejších krajín sveta

Viete, ktoré krajiny patria k najbezpečnejším krajinám na svete?

1. Island

Krajina snehových vrcholov, horúcich jarí, nádherných ľadovcov a mrazivých hôr je jednoznačne najbezpečnejšou krajinou na svete. Turisti sem prichádzajú obdivovať pokoj a čistotu miestnej prírody. Napriek tomu je Island považovaný za jednu z najrozvinutejších krajín po celom svete. S neuveriteľným príjmom na jedného obyvateľa je táto krajina najbohatším miestom ma svete. Na Island môžete prísť, usadiť sa a užívať si pokojný a ničím nerušený život. Sociálny systém spravodlivosti a vládna politika sú v tejto krajine špecialistami hodnotené na jednotku.

 

 

2. Nórsko

Druhou najbezpečnejšou krajinou je Nórsko. Je to skvelá krajina s vynikajúcim záznamom ľudského rešpektu a osobnej slobody. Ľudia milujú, keď sa v Nórsku môžu usadiť, alebo len tak navštíviť túto pokojnú a veľkolepú krajinu. Nízka kriminalita robí toto miesto ideálnym na život. So starostlivo udržiavanými mestami a dedinami, fascinujúcou krásou hôr a údolí je Nórsko ako raj na Zemi.

 

 

3. Dánsko

Dánsko nie len domovinou rodovej rovnosti a netolerancie voči porušovaniu ľudských práv. Vzhľadom k týmto kvalitám je táto krajina považovaná za tretiu najbezpečnejšiu na svete. Aj keď boli v Dánsku v minulosti útoky agresívnych ľudí, vďaka nízkej kriminalite si táto krajina stále drží tretie miesto v zozname.

 

 

4. Fínsko

Fínsko si drží štvrtú pozíciu vďaka veľkým bezpečnostným štandardom a vysoko kladnému vzťahu k demokracii. Občianska sloboda je tu považovaná za najvyššiu prioritu a na ľudské práve sa tu prikladá obrovský význam. Fínsko je výnimočnou krajinou s bohatým folklórom a skvelými tradíciami. Nádherná krajina a pútavé štruktúry robia túto bohatú krajinu ideálnym miestom na život alebo na strávenie dovolenky.

 

 

5. Rakúsko

Rakúsko – naša susedná krajina. Hovorí sa, že ak by ste chceli hodnotiť krajiny podľa najvyššieho levelu bezpečnosti, Rakúsko by sa objavilo medzi prvými. Je to krajina hudby a kultúry a práve to ju robí pokojným miestom. Kochať sa môžme vrcholmi so snehovou čiapkou a rovnako aj sviežim zeleným terénom. Krajina ponúka naozaj majestátne historické miesta a obrovský rešpekt pre minulosť. Každoročne tu prichádzajú tisícky ľudí obdivovať veľkolepé sídla. Rakúsko je umiestnené na piatom mieste podľa bezpečnosti.

 

 

6. Švajčiarsko

Myslíte si, že Švajčiarsko produkuje iba sveto-triedne hodinky a čokolády? V tejto krajine je toho omnoho viac. Švajčiarsko je šiestou najbezpečnejšou krajinou na svete vďaka dobrým zákonom a poriadku. Mestá ako Ženeva, Zurich a Bern sú najbezpečnejšími miestami na život. Ak si vyberiete Švajčiarsko ako krajinu na oddych, vychutnajte si neuveriteľne nádhernú prírodu a vysokú kvalitu života.

 

 

7. Nový Zelánd

Pri tomto názve si mnohí z nás predstavia mimoriadne nádhernú krajinu, avšak nie je to len o tom. Vďaka multikultúrnej spoločnosti a ľudským hodnotám sa Nový Zéland stal siedmou najbezpečnejšou krajinou sveta. Milovníci prírody si túto krajinu chvália vďaka neporušenej kráse prírody. Aj napriek tomu Nový Zéland prináša vysoko modernizovaný životný štýl a neuveriteľný pokrok vďaka stabilnej politike a nízkym konfliktom.

 

 

8. Švédsko

Na svete je iba zopár krajín, kde je veľký rešpekt voči ľudským právam, avšak Švédsko je jednou z nich. Je to kľudná a pokojná krajina s dych-vyrážajúcou prírodou. Je to neuveriteľný mix zachovanej prírodnej krásy a moderných miest s rušným životom. Napriek tomu, že je Švédsko veľkým vývozcom zbraní, experti hodnotia túto krajinu ôsmou priečkou v najbezpečnejších krajinách. Vďaka vysokému rešpektu individuálnych práv a nízkym percentom kriminality je táto krajina výberom mnohých turistov.

 

 

9. Singapur

Chcete nájsť krajinu, kde nie je typický zhon turistických atrakcií a ešte aj veľa dobrodružstva? Pravdepodobne neexistuje iná krajina okrem Singapuru, ktorá by spĺňala tieto náročné kritéria. Tento pokrokový štát je chvejúcim sa miestom s nádhernými záhradami a zábavou preplnenými miestnymi udalosťami. Odkedy sú pravidlá prísne, ľudia sa neodvážia porušiť zákon. Neuveriteľne nízka kriminalita a sociálne povedomie robia túto krajinu deviatou najbezpečnejšou na svete.

 

 

10. Kanada

S naozaj kozmopolitnou kultúrou hlavných mestečiek a miest, kde žijú viac ako dve tretiny obyvateľov, je Kanada rozhodne jedným z najbezpečnejších miest či už na dovolenku, alebo aj život. S pozoruhodnou podporou vlády k prisťahovaleckej politike sa Kanada môže pochváliť s úžasnou multikultúrnou spoločnosťou. Podľa štatistík je Kanada jednou najväčších krajín, kde je obrovská tolerancia k ľudským právam. Občania môžu pokračovať v ich tradičných vierovyznaniach a životnom štýle. Kriminalita je tu nízka a zákony spolu s poriadkami prísne. A práve to robí Kanadu jednou z najbezpečnejších krajín sveta.

 

 

Zdroj: Záhady.org

Vytvorené dňa: 04. Mar 2024