Mikulášska kvapka krvi 2018

6. december 2018 – pre niekoho pár dní do Vianoc, pre iného sviatok sv. Mikuláša, pre ďalšieho obyčajný deň a pre nás VaV-káčov deň, kedy budeme opäť pomáhať

6. december 2018 – pre niekoho pár dní do Vianoc, pre iného sviatok sv. Mikuláša, pre ďalšieho obyčajný deň a pre nás VaV-káčov deň, kedy budeme opäť pomáhať. Ako ? No predsa Mikulášskou kvapkou krvi :)

 

Ako sme na jednotlivých kvapkách krvi v Prešove zvyknutí, ani tentokrát sme nemali núdzu o darcov. Už pár minút po ôsmej k nám do VaV-ky zavítali študenti, ktorí boli odhodlaní pomôcť. Vyplniť dotazník, ešte pohár vody a ide sa darovať. Po chvíli sa začali chodby zapĺňať darcami, ktorí nenechali nič na náhodu.

 

31 hrdinov prišlo pomôcť, z ktorých 22 mohlo túto životodarnú tekutinu darovať. Spolu sa jej vyzbieralo viac ako 10 litrov.

 

kvapka krvi kvapka krvi kvapka krvi

 

A keďže išlo o Mikulášsku kvapku krvi prišiel aj Mikuláš ;-) Každému, kto sa rozhodol pomôcť spríjemňoval čas na čakanie Mikuláš. Nechýbalo ani občerstvenie v podobe sladkých, slaných dobrôt či chlebíčkov, a teda o našich hrdinov sme sa príkladne postarali. Veď nakoniec posúďte sami. :)

 

kvapka krvi kvapka krvi kvapka krvi

 

Veľké ĎAKUJEM patrí nielen darcom, ale aj Národnej transfúznej službe, bez ktorej účasti by nebolo možné túto akciu realizovať a pomáhať tak tým, ktorí to potrebujú.

 

Vy, ktorí ste túto akciu zmeškali, vidíme sa na najbližšej kvapke krvi v KE a PO. Tešíme sa na vás!

Vytvorené dňa: 21. Jul 2024