Časté otázky

Často kladené otázky:

1. Ako sa môžem prihlásiť na jazykový kurz?

Na kurz sa môžete prihlásiť prostredníctvom elektronickej nezáväznej prihlášky alebo si prihlášku môžete vyplniť osobne v priestoroch jazykovej školy VaV:

  • Hlavná 50, Prešov - v pracovných dňoch (pondelok až piatok) v čase od 8:00 do 16:30
  • Južná trieda 2/A, Košice - v pracovných dňoch (pondelok až piatok) v čase od 8:00 do 16:30
  • Námestie slobody 27, Sabinov - v pracovných dňoch (pondelok až piatok) v čase od 9:00 do 16:30

2. Môžem si vybrať jazykový kurz podľa jazykovej úrovne?

ÁNO , pred nástupom na jazykový kurz je potrebné si urobiť zaraďovací test, na základe ktorého Vás začleníme do príslušnej jazykovej úrovne. Tento test je bezplatný.

3. Je študijný materiál zahrnutý v cene jazykového kurzu?

V individuálnych kurzoch poskytujeme našim študentom študijné materiály zdarma. V skupinových kurzoch poskytujeme učebné materiály za tie najnižšie ceny na trhu. Konkrétnu informáciu o cene učebných materiálov pre vami vybraný kurz nájdete v popise daného kurzu.

4. Aký priebeh má výučba na jazykovom kurze Callanovou metódou?

Callanova metóda predstavuje rýchly a efektívny systém štúdia angličtiny, ktorý je určený predovšetkým záujemcom, ktorí sa musia tento jazyk naučiť pre pracovné a profesionálne účely a potrebujú rýchlo napredovať v schopnosti komunikovať. Ide o výučbu založenú na nepretržitom rečovom kontakte medzi lektorom a študentmi (komunikácia formou otázok a odpovedí) a pravidelnom opakovaní, ktoré zabezpečujú dôkladné precvičenie nových slovíčok či gramatických javov.

5. Akým spôsobnom je možné uhradiť jazykový kurz?

Jazykový kurz je možné zaplatiť osobne v jazykovej škole pri nástupe na kurz alebo prevodom na účet. Pri nástupe na kurz je potrebné uhradiť celú čiastku kurzu.

6. Ako sa dozviem, kedy bude otvorený jazykový kurz a kedy sa začne s výukou?

Po prihlásení sa na jazykový kurz, buď osobne alebo online, Vás budeme telefonicky kontaktovať a informovať o najbližšom termíne začiatku výučby. Termíny na stránke sú orientačné. Jazykové kurzy otvárame pravidelne. Termíny kurzov zverejňujeme tu. Prihlásených záujemcov pred termínom otvorenia kurzu kontaktujeme a upresňujeme im informácie o nástupe na kurz a výučbe.

7. Je možné si pri navštevovaní individuálneho jazykového kurzu prispôsobiť výučbu podľa vlastného harmonogramu/rozvrhu?

ÁNO, ide o jazykový kurz, ktorý je prispôsobený podľa Vašich požiadaviek, pričom o čase, rozsahu a intenzite kurzu rozhodujete len Vy podľa Vašej predstavy. Zabezpečíme Vám lektora, ktorý Vám bude plne k dispozícii. Pre efektívnu výučbu odporúčame navštevovať kurz 2x v týždni po 2 vyučovacie hodiny.

8. Ponúka individuálny jazykový kurz možnosť upatnenia nejakej zľavy pre dvojice?

ÁNO, v rámci individuálneho jazykového kurzu môžete študovať aj vo dvojici alebo skupinke 3 účastníkov. Ak sa na kurz prihlásite ako dvojica alebo trojica, individuálnu výučbu Vám zabezpečíme za najvýhodnejšie ceny.

9. Ako dlho prebieha jazykový kurz?

Dĺžka jazykového kurzu závisí od typu kurzu, do ktorého sa záujemca prihlásí. Štandardná dĺžka kurzu je 13 týždňov s možnosťou pokračovania do vyššej jazykovej úrovne.V ponuke máme aj kurzy trvajúce 3 až 7 mesiacov (jazykový kurz pre maturantov) alebo kurzy s maximálnou dlžkou štúdia do jedného mesiaca (kurz “Last Minute”). V rámci individuálneho jazykového kurzu je možné si určiť rozsah výučby podľa požiadaviek študenta, pričom minimálny počet predplatených hodín sú štyri.

10. Čo ak mi čas výučby zverejnený na stránke jazykovej školy nevyhovuje?

Dni a časy výučby zverejnené v popise jednotlivých kurzov sú orientačné, pričom reálny čas konania sa vždy prispôsobuje požiadavkám účastníkov. Naša jazyková škola sa snaží maximálne vyhovieť naším študentom, preto sme stále ochotní našu výučbu prispôsobiť Vašim požiadavkám.

11. Bude študentovi jazkovej školy vystavený po absolvovaní kurzu certifikát?

ÁNO, každému absolventovi jazykového kurzu bude po úpspešnom zvádnutí výstupného testu vystavený certifikát v slovenskom jazyku a súčasne aj v príslušnom jazyku absolvovaného kurzu. Certifikát slúži ako potvrdenie o absolvovaní kurzu.